Poznávací zájezd na Srí Lanku s Ivou

od 32 000
ubytování
Marino Beach Colombo
destinace
doprava Vlastní
strava Snídaně

Filtr

Lektorka a delegátka: Iva Jonášová, iva@yoga-yoga.cz, www.iva.yoga

Termín pobytu 10.11.-23.11.2024 (počítejte s dopravou +1 den, tzn. cca 9.11. odlet, návrat 24.11.2024)

V ceně pobytu: ubytování na 13 nocí v hotelech 3-5* s bazénem. Kromě Niwara Ellyia, kde je rezervována koloniální vila. Snídaně každý den, klimatizovaný autobus, česky mluvící průvodce a překladatel, místní průvodce, všechny vstupy do pomátek, vstup do národního parku, pronájem jeepu v národním parku.

V cenění není: letenka, strava (mimo snídaně). Dále v ceně není pojištění proti případnému stornu, cestovní pojištění (lze vyžádat cenovou nabídku u CK FIT).

• vízum - pro vstup je potřeba turistické vízum. Online TU: Online ETA Application (zdarma)
Arrival Card: každý cestující je povinný 4 dni před plánovaným odletem vyplnit Arrival Card (informace o příletu) na Digital Arrival & Departure Portal (immigration.gov.lk) Arrival Card je povinná pro každého cestujícího a je zdarma.


Program poznávacího zájezdu s jógou:
10.11. - přílet do Colomba, transfer do hotelu, ubytování Marino Beach Hotel u oceánu, v širší centru města s bazénem na střeše, odpočinek a odpoledne prohlídka města pro zájemce.

11.11.- brzy ráno odjezd do Anuradhapury, starobylého města zapsaného do UNESCO, bývalé centrum ostrova, dlouho zapomenuté v džungli, nyní opět přístupné. Pro Buddhisty je to posvátné město. Prohlídka a nocleh v Lakeside hotelu poblíž Anuradhapury.

12.-14.11. - brzy ráno přesun směrem ke Kandy, cestou Siguria rock - sloní skála a poté Dambulla - skalní temply - prohlídka. Později k večeru dojezd do Kandy, ubytování, odpočinek.prohlídka Kandy, chrám Buddhova zubu, lze navštívit i muzeum Buddhismu, prohlídka města, vyhlídka na město, volný program, odpočinek, nocleh v Kandy.
14.11. - odjezd po snídani směrem do vnitrozemí do Nuwara Ellyia - městečko s nádechem Anglie, mezi čajovníkové plantáže, cestou se zastavíe v továrně na čaj a na focení. Prohlídka staré anglické pošty v Nuwara Ellyia, možnost si zahrát golf na jednom z nejstarších hřišť na světě, ubytování v Aaradhya Nuwara.

15.11. - po snídani se pomalu krásnou krajinou vypravíme do horského městečka Ella, které leží 1000 metrů nad mořem, mezi čajovníkové plantáže, vodopády a dech beroucí výhledy. Zastavíme se na vyhlídkách u nově otevřeného Buddhistického templu nad Ellou. Ubytování a procházka v Elle.

16.11.- procházka okolo Elly - Little Adams Peak, Nine Arch Bridge, vodopád Ella, volný program - možnost masáží, nákupů atd. Ubytování v Elle - O2 Resort Villas and Spa.

17.11. - po snídani odjezd z Elly, zastávka u vodopádu Ravana a dojezd k národnímu parku Yala, ubytování v Grand Tamarind.

18.-20.11.- ráno safari v národním parku Yala, možnost vidět slony, buvoly, pávi, krokodýly aj. Po návratu odpočinek u hotelu, balení a odjezd do posvátného města Kataragama, podvečerní procházka, večer odjezd do Tangally. Dvě noci na nádherné pláži na úplné jihu Srí Lanky v Tangalle. Volný program, odpočinek, koupání, návštěva pláže, na které lze spatřit želvy. Fakultativně za příplatek návštěva skalního chrámu.
20.11. - odjezd z Tangally směrem vzhůru, přes Galle. Zastávka v Galle, procházka po pevnosti k majáku, nákupy. Dojezd do Hikkaduwy, ubytování.

20.-23.11. 3 noci v Hikkaduwě, odpočinek, koupání.

21.11. - odpoledne krátký výlet na želví záchrannou stanici, do muzea tsunami, k památníku tsunami a návštěva chrámu.

22.11. - volný den


V noci z 22.-23.11. odjezd na letištěCena nezahrnuje:
• letenku - každý klient si hradí zvlášť-lze zařídit v případě zájmu skupinovou zpáteční letenku u CK FIT - jedná se jen o zprostředkování, tuto službu je potřeba při rezervaci u CK FIT objednat.
• vízum - pro vstup je potřeba turistické vízum. Online TU: Online ETA Application (zdarma)
Arrival Card: každý cestující je povinný 4 dni před plánovaným odletem vyplnit Arrival Card (informace o příletu) na Digital Arrival & Departure Portal (immigration.gov.lk) Arrival Card je povinná pro každého cestujícího a je zdarma.
• individuální cestovní pojištění (lze při rezervaci sjednat u CK FIT)
• výlety a aktivity neuvedené v ceně.

Kromě koučovacích tréninků můžete zažít, co je to myslet jen na sebe, nechat se rozmazlovat třeba ajurvédskou masáží, projít se čajovými plantážemi nebo relaxovat na písečné pláži.

Mapa polohy hotelu