Sikkim

Filtr

POZOR - datumy zájezdu mohou být o den posunuté - záleží na letecké přepravě a nejvhodnějších podmínkách.


Jógově poznávací cesta po Sikkimu - zapomenutý kout INDIE.
Lektorka: Iva Jonášová, iva@yoga-yoga.cz, www.iva.yoga

Odlet čtvrtek 11/4 z Prahy do Kalkaty/Delhi (dle spojů, možný posun na 12/4) a poté rovnou do Bagdogry - cena všech leteckých spojení cca 23 000 Kč. Návrat 22/4 (dle spojů, možný posun na 23/4).

9 dní/ 8 nocí v Sikkimu, nádherném neobjeveném Indickém státě pod Himálají.
Začneme cestou z letiště do Gangtoku skrze přírodní rezervaci, kde můžeme potkat divoké slony a jiná zvířata. Pojedeme asi 3 hodiny netknutou přírodou. Přenocujeme v eko resortu.
Ráno praxe jógy a poté výlet po okolí města. Vyjedeme i na místo nad městem, odkud uvidíme monumentální masiv Himálaje a třetí nejvyšší horu Kanchenjunga.
Další dny: ráno jóga venku v přírodě nebo v zahradě resortu. Návštěva nejposvátnějšího poutního místa Dharma Chakra centrum, odpoledne volno, procházky po okolí. Večer táborák a na přání vystoupení místech tanečníků.
Po józe a snídani pomalý přesun do západního Sikkimu. Cestou se zastavíme na čajové plantáži a také u hory Samdruptce, která je známá jako hora, jež plní přání.
Přenocování v Pellingu. Ráno návštěva chrámu, který postavil před 300 lety tibetský Láma Lathsun Chempo. Výlet po okolí, neuvěřitelné výhledy na Himálaj.
Další den výlet do Yuksomu - do srdce přírody - k jezerům a vodopádům. Návštěva místního trhu, možnost nákupu od místních obyvatel.
Přejezd ze Sikkimu do Darjeelingu, místu, které dalo jméno světoznámému čaji. A tady budeme bydlet přímo v bungalowu, který patřil kdysi správci plantáže.
Návštěva města, okolní přírody a dostatek volného času pro vlastní objevení uliček a zajímavých míst v Darjeelingu.
Procházka kolem řeky Rangit s následným piknikem na břehu. Přejdeme tak přes visutý most a kdo bude chtít, může zkusit rybařit.
Odlet do Kalkaty. 2 noci v Kalkatě - prohlídka města, odpočinek před cestou domů.
Program se může lehce upravit v případě náhlé změny počasí. V dubnu je v Sikkimu příjemně, cca 25 stupňů, v Kalkatě i Delhi vedro a dusno.
22/4 případně 23/4 odlet domů
Shrnutí:
2/3 noci v Kalkatě dle leteckého spojení
8 nocí v Sikkimu/Západní Bengálsku
Každý den ranní praxe jógy, kromě příletu a odletu
Snídaně
Všechny vstupy
Převozy autem s řidičem
Anglicky mluvící průvodce a lektor jógy
Asistence 24/7
Cena nezahrnuje letenku Praha - Kalkata - Praha případně Praha - Delhi - Praha a místní přelet do Bagdogry a zpátky - cca 22000-23000 Kč za vše. Vízum do Indie 30 USD (cena nyní, může se změnit).

PLATEBNÍ PODMÍNKY: záloha 50%, doplatek do 31.1.2024

Popis

   

Mapa polohy hotelu