Lesní EcoYoga penzion Novina****

Filtr

Lektorka: Mgr. Lenka Špalková

Můžete se těšit na 4 lekce jógy: 2x hatha jóga ráno (lekce á 90 min.), 2x yin jóga večer (lekce á 120 min).

V ceně zahrnuto: ubytování na pokojích se sociálním zařízením, jógový program, místní poplatky, parkovné,
polopenze (100% vegetarián/vegan), lůžkoviny, ručník, wi-fi internet.
Snídaně: formou formou švédského stolu – výběr pečiva, cereálií, pomazánek, zeleniny, ovoce, nápojů.
Večeře: polévka, salátek, čaj či káva, hlavní jídlo je výběrem ze dvou chodů – všechna jídla jsou přirozeně čistě rostlinné (jedno menu více zeleninové a druhé více ve stylu české kuchyně v bezmasém stylu).

K dispozici sauna za poplatek 200 Kč/os./2 hodiny (minimálně 2 osoby).


Předběžný program:
pátek: večer Yin jóga (120 min. lekce)
sobota: ráno Hatha jóga (90 min. lekce), večer Yin jóga (120 min. lekce)
neděle: rána Hatha jóga (90 min. lekce).

Check-in od 16. hod., check-out do 10 hod.

Omezená kapacita míst!

Ubytování

Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení. Ubytovat se můžete v pokojích se 2-4 lůžky. Celková kapacita penzionu činí 25 lůžek (1x dvouložnicový čtyřlůžkový apartmán, 1x čtyřlůžkový rodinný pokoj, 3x třílůžkový pokoj, 4x dvoulůžkový pokoj). V žádném pokoji není možná přistýlka. Pokoje jsou připravené dle hotelových standartů - povlečená lůžka, ručník + osuška pro každou ubytovanou osobu, toaletní potřeby. Vytápění penzionu je zajištěno elektrickými přímotopy, na požádání lze zapůjčit přídavný přímotop do pokoje. 
Standartní check-in od 16. hod., check-out do 10 hod.

Stravování

Snídaně: formou formou švédského stolu – výběr pečiva, cereálií, pomazánek, zeleniny, ovoce, nápojů.
Večeře: polévka, salátek, čaj či káva, hlavní jídlo je výběrem ze dvou chodů – všechna jídla jsou přirozeně čistě rostlinné (jedno menu vícezeleninové a druhé více ve stylu české kuchyně v bezmasém stylu).

Vybavení hotelu

Na místě je možné zakoupit doplňkový sortiment, pochutiny a ekokosmetiku ze sortimentu Bioobchod.cz, nápoje (vegan vína, nealko nápoje a lisované šťávy, pivo, teplé nápoje).
Sauna 200 Kč/os./2 hodiny (minimálně 2 osoby).

Okolí

Okolí Vitalpenzionu Novina toho nabízí opravdu mnoho. Samotné Kryštofovo údolí je vesnička jako stvořená k rekreaci, v roce 2005 byla její větší část prohlášena za vesnickou památkovou zónu a je zde spousta zajímavých míst k navštívení. Byla založena uhlíři v 16. století a vznikla spojením tří menších vesnic – Rokytky, Bezového údolí a Noviny.

V Kryštofově údolí můžete obdivovat unikátní vesnický orloj, který se skládá z dvaadvaceti figur. Čtyři z nich jsou statické a znázorňují sv. Barboru – patronku horníků a sv. Kryštofa jako patrona obce, 18 figur je pohyblivých.

Navštívit můžete také Muzeum lidových betlémů, kde najdete exponáty až z roku 1846. Je zde více jak dvaadvacet betlémů nebo jejich částí. K vidění je tu část známého Müllerova betlému v orientálním stylu nebo kousek tyrolského betlému Franze Pohla. Líbit se vám bude určitě i nejstarší mostek se sochou Jana Nepomuckého, kaple Sv. Kryštofa či velké množství zachovalých dřevěných a hrázděných staveb.

Za zmínku stojí dřevěný raně barokní Kostel sv. Kryštofa, stylová hrázděná hospoda Karoliny světlé, železniční kamenný viadukt v Novině či dům, v němž žil a pracoval český sochař Mojmír Preclík.

I širší okolí Kryštofova údolí nabízí množství krásných přírodních i architektonických zajímavostí. Navštívit můžete Lužické nebo Jizerské hory, Ještěd, Liberec, Žitavu, Lemberk nebo třeba Grabštejn. Vyžití tu najdete jak na jaře,v létě i na podzim, kdy si na své přijde pěší turistika, houbaření, cyklistika, plavání a památky, tak i v zimě, kdy jistě oceníte běžkařské stopy a sjezdovky pod Ještědem.

Vesnička je dobře dostupná autem, vlakem i autobusem. Cesta autem Z Prahy trvá něco málo přes hodinu a železniční zastávka je asi patnáct minut chůze od penzionu.

Přímo nad penzionem vlevo od Křižanského sedla je krásný výhled na Ralsko, Bezděz a celý Máchův kraj a část Lužických hor. Doporučujeme stáhnout si aplikaci Mapy.cz do chytrého mobilu, včetně offline map a povolit GPS lokalizaci. Pro milovníky letecké techniky doporučujeme stáhnout aplikaci Flightfinder – penzion je nedaleko křížení leteckých tras a uvidíte třeba let Šanghaj – Frankfurt. přímo v okolí penzionu můžete sbírat borůvky, houby, divoké bylinky a pozorovat divoká zvířata – srnky, veverky, desítky druhů ptáků, káňata, sojky, sovičky, žáby, desítky druhů hmyzu, motýlů.


Mapa polohy hotelu